XVIII Ogólnopolska Olimpiada O Diamentowy Indeks AGH z patronatem honorowym CBK PAN

Z przyjemnością informujemy, że XVIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH została objęta patronatem honorowym Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk.

Decyzja

Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk odgrywa kluczową rolę w rozwoju polskiej nauki, szczególnie w dziedzinie badań kosmicznych i technologii satelitarnych. Połączenie teorii z praktyką w kontekście badań kosmicznych pozwala na ukierunkowanie zainteresowań młodzieży. Poszukiwanie odpowiedzi na pytania pojawiające się podczas przygotowań do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie O Diamentowy Indeks AGH staje się wyjątkową okazją do pogłębiania wiedzy, szczególnie z przedmiotów ścisłych, takich jak matematyka, fizyka, chemia, informatyka oraz geografia z elementami geologii, a także dalszego rozwoju młodzieży w tych fascynujących dziedzinach.

Inspiracje do poszerzania horyzontów uczestnicy Olimpiady znajdą na stronie internetowej CBK PAN. Uczniowie mogą zaznajomić się tam z informacjami o najnowszych osiągnięciach oraz wyzwaniach w branży technologii kosmicznej, a także poznać, jak ta wiedza wykorzystywana jest do eksploracji kosmosu.

Nauczyciele, dzięki informacjom i materiałom dydaktycznym dostępnym na stronie internetowej CBK PAN, mogą urozmaicić lekcje i zajęcia dodatkowe prowadzone w szkole.

MNiSW